ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE WARSZTATY!

WARSZTATY dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej Dzielnicy Praga-Południe

MAJ-CZERWIEC 2018

Warsztaty odbywają się w Szkole Podstawowej nr 72 im. Przyjaciół Grochowa, ul. L.M.Paca 44 w Warszawie.

 

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 72 im. Przyjaciół Grochowa

Partner: Wydawnictwo Didasko

Patronat: Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Tomasz Kucharski

  

CYKL: Niezwykła przedszkolna i szkolna codzienność

 Czwartek, 10 maja                Słowo otwierające światEwa Zelenay

Podczas warsztatu Ewa Zelenay, poetka, dziennikarka, pisarka, autorka piosenek i książek dla dzieci, prezentuje swoje literackie utwory, dokonując ich krótkiej analizy. Wprowadza w ten sposób uczestników spotkania w zagadnienia związane ze sztuką pisania wierszy oraz prozy wierszowanej, czyli przenoszenia na papier swoich uczuć i obserwacji otaczającego świata. Poetka podpowiada, o czym można pisać i jak w prawidłowy sposób należy to robić. W czasie trzech poetyckich godzin uczestnicy mają możliwość zaprezentowania swoich talentów oraz zdobycia umiejętności rozbudzania i kształtowania pisarskich ambicji dzieci, z którymi przebywają i pracują na co dzień.     

 

Czwartek, 17 maja                Książka pomocą w rozwiązywaniu problemów dzieciElżbieta Zubrzycka

Elżbieta Zubrzycka, psycholog, dr nauk humanistycznych, autor i edytor książek terapeutycznych pomagających rodzicom i nauczycielom w wychowaniu, a dzieciom w rozwoju i pokonywaniu trudności, proponuje warsztat związany z rozważaniami o poczuciu własnej wartości, niezależności od opinii innych, o przyjaźni, złości, dziecięcych sekretach – zagadnieniach omawianych w prezentowanych publikacjach. Podczas spotkania uczestnicy zyskują wiele cennych porad, w tym m.in. jak należy przeprowadzić zajęcia z dziećmi przy pomocy przedstawionych materiałów w aspekcie dobrych i złych (niszczących) zachowań.

 

Czwartek, 24 maja                Zabawy z tekstem literackimHanna Aleksandra Usielska-Ptaszek, Marta Misztela

 Podczas spotkania Hanna Aleksandra Usielska-Ptaszek, Marta Misztela prezentują kilka wartościowych pozycji z literatury dziecięcej oraz omawiają zagadnienia będące cenną inspiracją do podejmowania różnorodnych działań z wykorzystaniem tychże materiałów.

Ukazują także współczesne tendencje w przedszkolnej edukacji teatralnej, zwracając szczególną uwagę na założenia i walory tzw. teatru totalnego z udziałem dzieci i nauczycieli.

 

Wtorek, 29 maja - termin zmieniony       W Pracowni Pisarza – przygody i podróże po literaturzePaulina Nojszewska

 Pasją Pauliny Nojszewskiej jest tworzenie gier dydaktycznych, które pozwalają uczniom odkrywać zagadki, rozwijać ciekawość otaczającym światem. Podczas warsztatu dzieli się swoimi doświadczeniami i mówi o tym, jak rozwija w swoich uczniach kreatywność oraz oryginalność w rozwiązywaniu zadań, jak rozbudza w dzieciach naturalną ciekawość świata. Podaje przykłady scenariuszy atrakcyjnych zajęć związanych z zagadnieniami literackimi, realizowanych przez nią w szkolnej Pracowni Pisarza. Są tam nie tylko tytuły książek, ale także proces ich powstawania, wspólnego pisania, ilustrowania, oprawiania, wycieczki do wydawnictw, bibliotek, księgarni, atrakcyjne dyskusje, konkursy i zabawy ruchowe.  

          

 

Wtorek, 5 czerwca - termin zmieniony   Zabawa w teatr pretekstem do znajdywania twórczych pomysłów  – Tomasz Trojanowski

 Tomasz Trojanowski, autor wspaniałych „Kocich historii" i innych książek dla dzieci, wielu magicznych słuchowisk radiowych i audycji telewizyjnych, opowiada o swoich książkach,
a raczej dyskutuje o tym, jakie korzyści przynosi nam czytanie książek, czym jest wyobraźnia
i jaki ma wpływ na życie człowieka. Pisarz, przywołując własne doświadczenia, podkreśla, że to właśnie czytanie rozwija wyobraźnię młodego człowieka, w przeciwieństwie do np. gier komputerowych. Podpowiada, jak wprowadzić dzieci w realia ich dziecięcej rzeczywistości, jak ćwiczyć umiejętność chwytania myśli w słowa, jak wymyślać fabułę do określonego zdarzenia, ucząc przy okazji kreatywnego myślenia, współpracy i szeroko pojętej twórczości.

 Szczegóły poniżej:

 

 

 

 

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl