Joanna Białobrzeska

 

 

 

 

 

Joanna Białobrzeska

 

Pedagog, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, ekspert medialny, konsultantka poradnikowych stron internetowych dla rodziców i nauczycieli. Założycielka i inspiratorka Przedszkola "Rośnij z Didasko" oraz Szkoły Podstawowej "Didasko". Tworzy i popularyzuje mądre, efektywne i ciekawe formy edukacji.

Autorka ponad 100 książek, w większości podręczników i ćwiczeń z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, przewodników dla nauczycieli, pomocy dydaktycznych, serii edukacyjnych: "Literowe zabawianki", "Poznaję świat, bo mam 6 lat", "Ja, Ty - My. Radosne odkrywanie świata".

Ekspert miesięczników: "Twoje dziecko", "Bliżej Przedszkola". Od kilku lat współtworzy audycję radiową „Wychowywać, ale jak?” w Radiu Warszawa. Prowadziła program kulinarno-edukacyjny „Kuchcikowo” w TVP.

We wszystkich działaniach upowszechnia nowoczesne metody pracy z dziećmi, uwzględniające ich potrzeby i style uczenia się.

Pomysłodawczyni i organizatorka festiwali tematycznych i akcji charytatywnych oraz konferencji (m.in. „Miejmy odwagę uczyć i wychowywać”) oraz warsztatów dla nauczycieli w całym kraju, a także za granicą.

W ciągu ostatnich 10 lat wystąpiła na 150 konferencjach. W spotkaniach z jej udziałem wzięło udział ponad 20 tysięcy nauczycieli, w tym wielu dyrektorów przedszkoli, szkół, metodyków, a także rodziców i opiekunów. W 2014 r. wystąpiła podczas Konferencji TEDxWarsaw z wykładem pt.: "Fast Life".

NAGRODY PRZYZNANE JOANNIE BIAŁOBRZESKIEJ:

  • 2000 Nauczyciel Roku przyznany Joannie Białobrzeskiej przez MEN.
  • 2000 Nagroda Edukacja 2000 dla serii podręczników pt. „Ja, Ty – My” przyznana Joannie Białobrzeskiej przez Targi Książki Edukacyjnej.
  • 2004 Parasol Szczęścia w kategorii RADOŚĆ przyznana Joannie Białobrzeskiej przez miesięcznik „Twoje Dziecko” za pomysłowość i wytrwałość, która całkiem odmieniła edukację najmłodszych dzieci oraz pozwoliła rozkwitnąć ich pasji poznawania świata.
  • 2007 Nagroda im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz przyznana jest przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.
  • 2009 Nagroda im. Filipa Kallimacha za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji przyznana decyzją zespołu „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.
  • 2010 Certyfikat Klasy Marzeń 2010 za pakiet edukacyjny „Od A do Z” dla klasy I autorstwa Joanny Białobrzeskiej przyznany w czasie Targów Edukacyjnych EDUKACJA 2010.
  • 2014 Mały FENIKS 2014 przyznany decyzją kapituły Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS za dokonania w zakresie promocji książek i wartości religijnych w mediach.

"Hipokryzja i edukacja"

wystąpienie Joanny Bialobrzeskiej na TEDxWarsaw

   

"Najpierw ograniczamy dzieci w rozwoju, a potem poganiamy"

wywiad z Joanną Białobrzeską, (juniorowo.pl)

   

"Mordujemy je na dzień dobry". Jak polska edukacja zabija potencjał i kreatywność, nie tylko u dzieci"

wywiad z Joanną Białobrzeską, (mamadu.pl)

   

"Smak wolności"

 wywiad z Joanną Białobrzeską, (millionclouds.pl)

 

Podcasty o wychowaniu - rozmowy Odety Moro i Joanny Białobrzeskiej

(kliknij w baner)

 Podcasty o wychowaniu

Felietony filmowe Joanny Białobrzeskiej "Białobrzeska do tablicy!"

(kliknij na baner):

 

"Dzięki zdobytej wiedzy oraz własnym doświadczeniom uwierzyłam także w nieograniczone możliwości uczniów. Wszystko to skłoniło mnie do napisania podręczników i ćwiczeń dla dzieci, a także przewodników dla nauczycieli, bo od właściwych książek w dużej mierze zależą rezultaty nauczania. Pisząc podręczniki i ćwiczenia, nie myślałam o tobie ani o sobie, ponieważ to nie nam, lecz uczniom mają się one podobać.
To wydaje się takie oczywiste, a tak często o tym zapominamy.”

Joanna Białobrzeska

„Zostań nawiedzoną nauczycielką, czyli jak uczyć, żeby nauczyć”

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl