63ztkg66zuwozd0r3tijxobq1hjhb2
Joanna Białobrzeska

 

 

 

 

 

Joanna Białobrzeska

 

to, o czym mówi i pisze, poprzedza obserwacjami i rozmyśleniami nad  najlepszymi metodami uczenia i wychowywania dzieci. U niej nie ma teorii bez praktyki. Program jest dobry, jeśli jest realizowany i prowadzi do  osiągnięcia zakładanego celu.

Zadziwia  zasobami sił. A dodatkowo zaraża nimi innych. Imponujący dorobek Joanny Białobrzeskiej  tworzy przede wszystkim własna, duża rodzina. Jest żoną Piotra Białobrzeskiego,  wydawcy i pedagoga, mamą czworga dzieci, babcią czworga maluchów. Ten największy  dorobek dopełniają stworzone od podstaw placówki Didasko: wydawnictwo, przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum. Minęło ćwierć wieku, odkąd Joanna Białobrzeska nie zmienia kursu na tworzenie i popularyzowanie mądrych, efektywnych, ciekawych form edukacji. Prowadziła m.in. program kulinarno-edukacyjny „Kuchcikowo” w TVP. Obecnie współtworzy audycję radiową „Wychowywać, ale jak?” w Radiu Warszawa.

Joanna Białobrzeska napisała ponad 100 książek, w większości są to materiały do edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego.

I kilka razy więcej artykułów prasowych, programów, projektów. Organizuje festiwale tematyczne i akcje charytatywne oraz konferencje (m.in. „Miejmy odwagę uczyć i wychowywać”) i warsztaty dla nauczycieli w całym kraju, a także za granicą. Każde takie wydarzenie to wiele spotkań.

NAGRODY PRZYZNANE JOANNIE BIAŁOBRZESKIEJ:

  • 2000 Nauczyciel Roku przyznany Joannie Białobrzeskiej przez MEN.
  • 2000 Nagroda Edukacja 2000 dla serii podręczników pt. „Ja, Ty – My” przyznana Joannie Białobrzeskiej przez Targi Książki Edukacyjnej.
  • 2004 Parasol Szczęścia w kategorii RADOŚĆ przyznana Joannie Białobrzeskiej przez miesięcznik „Twoje Dziecko” za pomysłowość i wytrwałość, która całkiem odmieniła edukację najmłodszych dzieci oraz pozwoliła rozkwitnąć ich pasji poznawania świata.
  • 2007 Nagroda im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz przyznana jest przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.
  • 2009 Nagroda im. Filipa Kallimacha za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji przyznana decyzją zespołu „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.
  • 2010 Certyfikat Klasy Marzeń 2010 za pakiet edukacyjny „Od A do Z” dla klasy I autorstwa Joanny Białobrzeskiej przyznany w czasie Targów Edukacyjnych EDUKACJA 2010.
  • 2014 Mały FENIKS 2014 przyznany decyzją kapituły Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS za dokonania w zakresie promocji książek i wartości religijnych w mediach.

Podcasty o wychowaniu - rozmowy Odety Moro i Joanny Białobrzeskiej

(kliknij w baner)

 Podcasty o wychowaniu

Felietony filmowe Joanny Białobrzeskiej "Białobrzeska do tablicy!"

(kliknij na baner):

"Hipokryzja i edukacja"

wystąpienie Joanny Bialobrzeskiej na TEDxWarsaw

   

"Najpierw ograniczamy dzieci w rozwoju, a potem poganiamy"

wywiad z Joanną Białobrzeską, (juniorowo.pl)

   

"Mordujemy je na dzień dobry". Jak polska edukacja zabija potencjał i kreatywność, nie tylko u dzieci"

wywiad z Joanną Białobrzeską, (mamadu.pl)

   

"Smak wolności"

 wywiad z Joanną Białobrzeską, (millionclouds.pl)

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl