Wychowanie od kuchni
Wychowanie od kuchni

Walizka na całe życie.
Joanna, przygotowując pyszne bruschetty, opowiada Ani o walizce, którą rodzice pakują swoim dzieciom na podróż zwaną życiem. Co powinno znaleźć się w takiej walizce?

 

Nauka odpowiedzialności.
Czy wpuszczanie dzieci do kuchni to dobry pomysł? A może wspólne gotowanie jest dobrym narzędziem wychowawczym? Joanna opowiada Ani, czego jej dzieci mogą nauczyć się dzięki wspólnemu lub samodzielnemu przygotowywaniu posiłków.

 

Rodzic konsekwentnie niekonsekwentny.
Czym różni się konsekwencja od kary? Dlaczego warto być konsekwentnym rodzicem i co na tym zyska nasze dziecko? Joanna odpowiada na te pytania, a Ania cierpliwie czeka na łyżeczkę, żeby w końcu zjeść pyszny crème brûlée.

 

Najważniejszy posiłek dnia.
Co daj nam i naszym dzieciom śniadanie? W jaki sposób przygotować pożywny posiłek, który da dobry start w nowy dzień, a jednocześnie nie będzie wymagał dwugodzinnego przygotowania? Joanna dzieli się z Anią sowimi porannymi doświadczeniami.

 

Typy przyswajania wiedzy.
Kinestetyk, słuchowiec, wzrokowiec... Kinestetyk, słuchowiec, wzrokowiec... Kinestetyk, słuchowiec, wzrokowiec... - i jeszcze raz, bo przecież powtarzanie jest matką nauki! Podczas próby wędkowania Joanna opowiada Ani o trzech typach przyswajania wiedzy.

 

Towarzyszyć dziecku w szkole.
Czy dzieci muszą być od początku najlepsze ze wszystkich szkolnych przedmiotów? W jaki sposób pomóc dziecku w odnalezieniu się w rzeczywistości najpierw szkolnej a potem życiowej?

 

Przebodźcowane dzieci.
Ile czasu przed ekranem telewizora spędzają dzieci? Jaki ma to na nie wpływ? Dlaczego rodzice powinni wprowadzić kontrolę nie tylko czasu, ale i treści oglądanych programów?

 

Wprowadzenie do Internetu.
Jakie niebezpieczeństwa czekają na dzieci w Internecie? W jaki sposób wprowadzać swoje pociechy do wirtualnego świata i ustrzec je przed uzależnieniem? Joanna dzieli się swoimi doświadczeniami podczas gotowania risotto z grzybami.

 

Problem z grami komputerowymi.
Joanna i Ania mierzą się z przygotowaniem domowych pierogów oraz makaronu, ale rozmawiają na temat gier komputerowych, czyli o problemie, z którym mierzy się prawie każdy rodzic. Jak nie dopuścić do uzależnienia? I czy rzeczywiście gry to samo zło?

 

Kulinarne tradycje rodzinne.
Joanna zachęca Anię do wyposażenia dzieci, które w przyszłości opuszczą rodzinne gniazdo, w piękne tradycje - również kulinarne. A na stole: habermus jako śniadanie idealne.

 

Budowanie relacji z dzieckiem.
Jak to zrobić, żeby dzieci przychodziły do rodziców, kiedy będą miały problemy? W jaki sposób budować relację, aby była bliska, pełna zaufania i radości ze spotkania? Joanna opowiada Ani, w jaki sposób może pomóc w tym wspólne gotowanie.

 

Dziecko jest jutrem.
Ania wraca do domu, więc Joanna na pożegnalnej kolacji opowiada o tym, jak ważny jest wspólny posiłek i czego dzieci mogą nauczyć się, kiedy cała rodzina zasiada do stołu.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl