Idę do czwartej klasy. Wiem, rozumiem, pamiętam - klasa 3

Dostępność: brak towaru
Cena: 15,00 zł 15.00
ilość egz.
Ocena: 2.54545
Kod produktu: SD3-49

Opis


Idę do czwartej klasy
to książka, z którą można pracować niezależnie od wybranego programu. Zawiera materiały z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej zaczerpnięte z pakietu edukacyjnego „Od A do Z”.

Jej treść stanowią wiadomości i kształtowane umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej potrzebne dziecku do poznawania i rozumienia świata, radzenia sobie w codziennych sytuacjach życiowych i szkolnych.

Część polonistyczna zawiera różnorodne ćwiczenia obejmujące zagadnienia z zakresu nauczania gramatyki, ortografii i interpunkcji, pisania i redagowania krótkich tekstów, w tym również wybranych form użytkowych, np. listów, zaproszeń, życzeń, ogłoszeń. Proponowane zadania poprzedzone są pomocnymi przykładami wskazującymi zasady kompozycji danego materiału.
Ćwiczenia te umożliwiają rozwijanie wszechstronnych umiejętności poprzez rozmaite formy działania, m.in. takie jak: czytanie, pisanie, odpowiadanie, uzupełnianie, przepisywanie, układanie, projektowanie.

W części matematycznej i przyrodniczej prezentowane wiadomości zostały wzbogacone propozycjami ćwiczeń doskonalącymi sprawności matematyczne oraz rozwijającymi ciekawość w odkrywaniu otaczającego świata.

 

W książce znajdują się ćwiczenia:

⦁ ortograficzne i gramatyczne,

⦁ związane z tekstami literackimi,

⦁ związane z tekstowymi formami użytkowymi, m.in. życzeniami, zaproszeniami, listami, ogłoszeniami,

⦁ przyrodnicze,

⦁ matematyczne.

 

Oprócz tekstów i poleceń znajdują się ramki z definicjami, poznanymi regułami gramatycznymi, ortograficznymi, wiadomościami matematycznymi i przyrodniczymi. Po każdej części ćwiczeń są strony z poleceniami dotyczącymi wszystkich utrwalanych wiadomości i kształtowanych umiejętności stanowiących bazę i punkt wyjścia do kontynuowania nauki w klasie czwartej.

Utrwalane wiadomości i kształtowane umiejętności efektywnie przygotowują do kontynuowania nauki w klasie czwartej.

 

Dane techniczne

Autor Joanna Białobrzeska
ISBN 9788365571045
Liczba stron 112
Format 297x210 mm
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl