
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Ortografia mimochodem-O Urszuli i Gustawie z Ustki





Opis
"O Urszuli i Gustawie z Ustki"
Ilustracje: Łucja Mroczkowska
Wydanie w oprawie zintegrowanej, format: 18 x 25 cm, 58 strony
Joanna Białobrzeska proponuje naukę ortografii mimochodem. Bez stresu, wysiłku, zniechęcenia, a z lekkością, zainteresowaniem, humorem, niezauważalnie. Mózg w ten sposób kocha się uczyć – zapamiętując intrygujące, zabawne historie, którym towarzyszą pozytywne emocje.
ORTOGRAFIA MIMOCHODEM
Seria książek Joanny Białobrzeskiej to śmieszne, przerażające, zagadkowe opowiadania z różnych stron Polski. Bohaterowie książek walczą z olbrzymem, podróżują wehikułem czasu, rozwiązują zagadki kryminalne, a nawet żyją sobie spokojnie w króliczej rodzinie w okolicy Grójca.
Każda opowieść dotyczy jednej trudności ortograficznej. Autorka, opisując przygody rycerza Grzegorza, nie używa wyrazów z „ż”, a w historii o Żanecie i Błażeju w całej książce nie pojawia się ani jeden wyraz z „rz”. Dzięki temu dziecko przeżywa perypetie bohaterów i zapamiętuje ortogramy. Zabawne ilustracje dodatkowo pomagają w uczeniu się ortografii.
Wszystkie książki z tej serii zostały zilustrowane przez bardzo młodych artystów w ramach akcji "Wspieramy młode talenty".
Biblioteka Ortograficzna Joanny Białobrzeskiej:
- O Żanecie i Błażeju z Żyrardowa
- O rycerzu Grzegorzu z Rzeplina
- O hrabinie Helenie i hrabim Henryku z Hrubieszowa
- O Urszuli i Gustawie z Ustki
- O Michalinie i Michale z Chełmka
- O Józefinie i jej króliczej rodzinie z okolic Grójca
Dane techniczne
Autor | Joanna Białobrzeska |
ISBN | 9788365571564 |
Liczba stron | 58 |
Format | 18 x 25 cm |