Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Ortografia mimochodem - O rycerzu Grzegorzu z Rzeplina

Ortografia mimochodem - O rycerzu Grzegorzu z Rzeplina
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 23,00 zł 23.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Książka „O rycerzu Grzegorzu z Rzeplina" to przygody dzielnego rycerza, który walczy z olbrzymem na zlecenie króla Brzęczka. Książka zawiera wyłącznie wyrazy z „rz".


Ilustracje: Kacper Wilk.

Wydanie w oprawie zintegrowanej, format: 18 x 25 cm, 64 strony


Joanna Białobrzeska proponuje naukę ortografii mimochodem. Bez stresu, wysiłku, zniechęcenia, a z lekkością, zainteresowaniem, humorem, niezauważalnie. Mózg w ten sposób kocha się uczyć – zapamiętując intrygujące, zabawne historie, którym towarzyszą pozytywne emocje.

ORTOGRAFIA MIMOCHODEM

Seria książek Joanny Białobrzeskiej to śmieszne, przerażające, zagadkowe opowiadania z różnych stron Polski. Bohaterowie książek walczą z olbrzymem, podróżują wehikułem czasu, rozwiązują zagadki kryminalne, a nawet żyją sobie spokojnie w króliczej rodzinie w okolicy Grójca. Każda opowieść dotyczy jednej trudności ortograficznej.
Autorka, opisując przygody rycerza Grzegorza, nie używa wyrazów z „ż”, a w historii o Żanecie i Błażeju w całej książce nie pojawia się ani jeden wyraz z „rz”. Dzięki temu dziecko przeżywa perypetie bohaterów i zapamiętuje ortogramy. Zabawne ilustracje dodatkowo pomagają w uczeniu się ortografii. 
Wszystkie książki z tej serii zostały zilustrowane przez bardzo młodych artystów w ramach akcji "Wspieramy młode talenty".

Biblioteka ortograficzna Joanny Białobrzeskiej:

  • O rycerzu Grzegorzu z Rzeplina
  • O Żanecie i Błażeju z Żyrardowa
  • O hrabinie Helenie i hrabim Henryku z Hrubieszowa
  • O Urszuli i Gustawie z Ustki
  • O Michalinie i Michale z Chełmka
  • O Józefinie i jej króliczej rodzinie z okolic Grójca

 Opinia o książce "O rycerzu Grzegorzu z Rzeplina”

Maria Gudro - Homicka o ,,O rycerzu Grzegorzu z Rzeplina” z serii Biblioteka ortograficzna Joanny Białobrzeskiej
Honorowa przewodnicząca Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów

Nauczycielka języka polskiego, edukator dramy edukacyjno-wychowawczej 

Książka z serii ,,Biblioteka ortograficzna Joanny Białobrzeskiej ,,O rycerzu Grzegorzu z Rzeplina” to pełna napięcia, tajemniczości, niezwykłych przygód opowieść, z elementami baśni, fantazji, która, jak mówi autorka, pozwala dzieciom uczyć się ortografii mimochodem. Dotyczy przeszłości, bowiem opowiada o rycerzu polskim, mistrzu gry na skrzypcach, żądnym przygód marzycielu. Lubił pomagać innym. Jego największym przyjacielem był koń.

Dzięki nastrojowi tajemnicy, czasem nieprzewidywalnej wartkiej akcji, humorystycznych sytuacji czytelnik podążą za tokiem myśli, marzeń, wyobraźni bohatera i jego niezwykłej determinacji w poszukiwaniu szczęścia.

Książka  zawiera walory dydaktyczne i wychowawcze. Na uwagę zasługuje to, że treści programowe z języka polskiego łączą w sobie kształcenie literackie, redagowanie listu, opowiadania, komiksu, kroniki; kształcenie językowe łączy się ze słuchaniem, mówieniem, redagowaniem planu, a przede wszystkim nauką ortografii. Treści polonistyczne łączą się z historią, przyrodą, z muzyką, z wychowaniem - szacunek dla ludzi i zwierząt. Tekst może być wykorzystamy na lekcjach języka polskiego. Ładne, dobrze wykonane ilustracje, działają na zmysły i wyobraźnię dziecka, nawiązują do treści utworu. Największą zaletą lektury jest właściwy dobór ortogramów. Każda strona tekstu może stanowić kartę pracy do nauki pisowni wyrazów z rz. Interesujący tekst wpływa na lepsze zapamiętywanie pisowni trudnych wyrazów, działa na trzy zmysły: wzrok, słuch, dotyk (zapisanie wyrazu).

Ta i pięć innych książek z tej serii to inspirująca lektura dla rodziców, nauczycieli języka polskiego, wychowawców, pedagogów, psychologów, terapeutów,  logopedów w ich pracy z dziećmi.  

 

 

 

Dane techniczne

Autor Joanna Białobrzeska
ISBN 9788365571540
Liczba stron 64
Format 18 x 25 cm

Produkty powiązane

Odwiedź nas

     

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl