Wczytuję dane...
Seria Literowe zabawianki

Literowe zabawianki - seria dla pięciolatków autorstwa Joanny Białobrzeskiej

 

Pewnego dnia Tosia otrzymuje tajemniczą przesyłkę. W paczce jest książka. Gdy dziewczynka zaczyna ją przeglądać, dzieje się coś niezwykłego… Przenosi się do Królestwa Literek. Oto początek niesamowitych przygód z literkami.

Każda bajka to historia poznania jednej spersonifikowanej literki. Pierwszą literą, którą Tosia poznaje jest E – Elegantka. Pasją Elegantki jest moda.

Zabawa z każdą literą trwa kilka dni. Dzieci mają do wykonania różnorodne zadania, m. in. kolorują lub wyklejają litery, omawiają ilustrację ukazującą daną literę w charakterystycznej dla niej sytuacji, rysują obrazki według własnego pomysłu, analizują i omawiają zdjęcia oraz historyjki obrazkowe. Projektują np. bilet czy medal. Poznają zasady zdrowego żywienia przy okazji poznania liter Ł – Łakomej i Ż – Żarłocznej. Różnicują środowiska przyrodnicze z żyjącymi w nich zwierzętami, analizują zjawiska charakterystyczne dla pór roku.

Rozmawiamy o emocjach.
Bajkowe literki wprowadzają dzieci w świat emocji, sposoby ich okazywania oraz rozumienia sytuacji, które je wywołują. Tosia poznaje literki: R – Radosną, M – miłą,  U – Upartą, S – Smutną, K – Kłótliwą, O – Obrażalską i Z – Złośliwą.

Literowe zabawianki inspirują do omawiania wielu zagadnień, dzięki którym w naturalny sposób można rozmawiać z dziećmi o różnych emocjach i ich wpływie na nasze zachowania w relacji z innymi osobami.
Spersonifikowane literki mają różne charakterki warto je dokładniej poznać , by zrozumieć, że nie zawsze nasze zachowania wynikające z emocji są dla innych miłe.

Bajki czyta Edyta Olszówka (Płyty CD).
Kliknij w baner poniżej, aby posłuchać bajek: