Wczytuję dane...
Kod: 9788363094942

Przewodnik Poznaję świat, bo mam 6 lat zawiera:

 • Płytę CD z piosenkami
 • Całoroczny wykaz tygodniowych bloków tematycznych, wzbogacony o tematy na każdy dzień ze szczegółowymi zagadnieniami.
 • Codzienne scenariusze zajęć z opisem ich przebiegu, powiązane z tematami do zapisania w dzienniku, materiałami i środkami dydaktycznymi.
 • Treści z zakresu edukacji polonistycznej, społecznej, matematycznej, przyrodniczej, plastyczno-technicznej, muzycznej, zdrowotnej i fizycznej.
 • Propozycja cyklicznych zajęć:
  AKADEMIA DYPLOMACJI – zajęcia rozwijające umiejętności budowania relacji w grupie, nazywania emocji i radzenia sobie z nimi.
  MALOWANKI-WYDZIERANKI – zajęcia plastyczne rozwijające ekspresję plastyczną i aktywność badawczą dzieci.

Wprowadzająca część Przewodnika tworzy przydatny całoroczny wykaz tygodniowych bloków tematycznych, wzbogaconych o tematy na każdy dzień ze szczegółowymi zagadnieniami. W dalszej części znajdują się całodzienne scenariusze zajęć z opisem ich przebiegu ściśle powiązane z podanymi tematami do wpisania do dziennika, wyróżnionymi materiałami i środkami dydaktycznymi. Zajęcia te dotyczą treści z zakresu edukacji polonistycznej, społecznej, matematycznej, przyrodniczej, plastyczno-technicznej, muzycznej i sprawności fizycznej. Warte uwagi są cykliczne zajęcia opisane w Akademii Dyplomacji oraz Malowankach-Wydzierankach umożliwiające rozwijanie umiejętności potrzebnych do rozpoznawania i budowania relacji z innymi ludźmi, współpracy w grupie, nazywania emocji i radzenia sobie z nimi oraz rozwijania ekspresji plastycznej i aktywności badawczej.

Autorzy przewodnika:

Joanna Białobrzeska

Tomasz Kuźmicz

Ewelina Mianowicz

Anna Trepka

Katarzyna Trepka

        

Dane techniczne

 • Liczba stron: 

  240

 • Wymiary (mm): 

  210 x 150